تازه های گلکسی نوت 20 و نوت 20 اولترا

1399/06/04 تعداد بازدید: 79
تازه های گلکسی نوت 20 و نوت 20 اولترا

سیستم خنک کننده گلکسی نوت 20
با توجه به کالبدشکافی گلکسی نوت ۲۰ و نوت ۲۰ الترا توسط iFixit نکات جالبی در مورد سیستم خنک کننده این مدل گوشی ها گفته شد. با توجه به سیستم های خنک کننده vapour chamberو سیستم های گرمایی مسی که در مدل قبلی یعنی گلکسی نوت 9 به کار برده شده بود، مدل گلکسی نوت 20 فاقد این سیستم است.

                                             
سامسونگ برای خنک کردن گلکسی نوت ۲۰ و نوت ۲۰ الترا به جای مس از پد حرارتی گرافیتی چند لایه استفاده کرده است. بهتر است بدانید که این سیستم در همه ی مدل‌های الترا صدق نمی‌کند. طبق ویدئوی کالبدشکافی دیگری که از نوت ۲۰ الترا در یوتیوب منتشر شده مانند سری های قبلی این گوشی ها دارای سیستم خنک کننده Vapor Chamber و لوله‌های مسی بوده است.
دلیل مشخصی وجود ندارد که چرا کمپانی سامسونگ در برخی از مدل‌های گلکسی نوت ۲۰ الترا به جای لوله مسی از پد گرافیتی استفاده کرده، اما به نظر میرسد همین مورد دلیل اصلی داغ شدن بیش از حد این مدل از گوشی های سامسونگ باشد. برخی از سایت‌ها نیز پس از بررسی گلکسی نوت ۲۰ الترا به این موضوع اشاره کرده اند.

                                            
به گفته ی صاحب نظران این حوزه
Android Authority در بررسی خود اشاره به داغ‌تر بودن این مدل از گوشی ها از دیگر گوشی‌های مشابه مجهز به چیپست اسنپدراگون کرده است.
Wired نیز گفت حتی دانلود بازی فورتنایت نیز «سبب داغ شدن بیش از انتظار» گلکسی نوت ۲۰ الترا می شود.
PCWorld با استفاده از دماسنج فروسرخ دمای گلکسی نوت ۲۰ الترا را در زیر فشار زیاد بیش از ۱۰۰ درجه فارنهایت (بیش از ۳۷ درجه سانتی گراد) اندازه گیری کرده است.
SamMobile در بررسی های خود متذکر شده دما پس از ۶-۵ دقیقه فیلمبرداری با رزولوشن 8K به ۴۶-۴۵ درجه سانتی گراد خواهد رسید.
سایت ورج اما حین بررسی گلکسی نوت ۲۰ الترا به مشکل داغ شدن بیش از حد برنخورده که احتمالاً به دلیل مجهز شدن این مدل به سیستم کولینگ متفاوت بوده است.
و اما کارشناسان تکیز بر این باورند، دلیل این تفاوت عرضه دو نسخه از این گوشی (نسخه جهانی و نسخه امریکا ) می باشد که در تراشه ، پردازنده و پردازنده گرافیکی با هم تفاوت دارد .

                                             
تعمیرپذیری گلکسی نوت 20 و نوت 20 الترا
iFixit امتیاز تعمیرپذیری ۳ از ۱۰ را به دلایل ذیل به گلکسی نوت ۲۰ و نوت ۲۰ الترا داده است :
نکات مثبت:
• برای باز کردن گوشی‌ها به یک پیچ گوشتی چهارسو نیاز است.
• بسیاری از قطعات از جمله درگاه شارژ ماژولار و قابل تعویض هستند.
نکات منفی:
• تعویض باتری بسیار سخت است.
• تعمیر نمایشگر بسیار خسته کننده است و هزینه زیادی روی دست کاربر می‌گذارد.
• برای تعمیر هر قسمت از گوشی باید با چسب‌های مختلف کلنجار رفت و سپس در پروسه‌ای خسته کننده آنها را تمیز و سپس تعویض کرد. 

 

 

 

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تکیز | تعمیر موبایل در محل مشتری می باشد .