اهمیت لوازم جانبی

1399/07/13 تعداد بازدید: 60
اهمیت لوازم جانبی

اهمیت لوازم جانبی
لوازم جانبی همیشه از عوامل بسیار مهم در نگه دارایی وسایل الکترونیکی است. اورجینال بودن این قطعات بسیار مهم است مخصوصاً در برند آیفون که هم دستگاه‌های این کمپانی و لوازم جانبی آن بسیار قیمت بالایی دارند. اما این قیمت بالا نباید باعث شود از لوازم غیر اورجینال استفاده کنید. چرا که باعث خرابی بیشتر دستگاه شما خواهد شد و به نسبت هزینه شما بالاتر خواهد رفت. شاید برای شما پیش‌آمده باشد در هنگام خرید به بسته‌بندی آن‌ها توجه کرده باشید و به طور خاص در خرید کابل‌های لایتینگ و گیم پد برای دستگاه‌های آیفون و بر روی بسته‌بندی آن با کلمه‌ی Mfi certifieid برخورد کرده باشید. بدون شک قیمت این لوازم بیشتر است و در ادامه به دلیل آن می‌پردازیم.
عبارت Mfi certified به چه معنا است
این عبارت برای اولین‌بار در سال 2005 معرفی شد که مخفف Made for ipad است که این نشان ثابت می‌کند که این وسایل یا هر چیز دیگری که تولید شده است زیر نظر شرکت اپل تأیید شده است. قبل از این‌که شرکت اپل این نشان را برروی لوازم بچسباند. آن‌ها را مورد آزمایش قرار می‌دهند. این برسی‌ها معمولاً در مورد دوام دستگاه و داغی بیش از حد و سازگاری با دستگاه‌ها و کنترل صدا انجام می‌شود. نکته جالب این است که این تولیدکننده‌ها هزینه باید برای وفاداری به شرکت اپل پرداخت کنند.
تمامی تولیدکننده‌های لوازم جانبی بعد از اعلام این نشان اجناس خود را مورد آزمایش قرار می‌دهند و بعد هزینه وفاداری را به شرکت اپل پرداخت می‌کنند و نشان Mfi را که تضمین سلامت است را می‌گیرند. این موضوع باعث شد حوزه تبلیغات پیشرفت کند و درآمد شرکت اپل بیشتر شود.
در واقع نمی‌توان گفت لوازم جانبی بدون این نشان بد هستند. در شرایطی ممکن است با دستگاه شما سازگار نباشد و باعث ایجاد مشکل در سیستم دستگاه شما شود. اما به طور خاص کابل‌های شارژرها بی‌کیفیت است و ضرر زیادی به باتری وارد می‌کند.
نکته اینجاست که از سری‌های شارژر آیفون هم اورجینال بودن آن مشخص است. در شارژرهایی که دارای این نشان هستند کاملاً جنس به‌کاررفته و ابعاد و حتی فاصله‌ی بین پین‌های سری آن مشخص است که در شارژرهای بدون این نشان کمبود این موارد کاملاً حس می‌شود.
کوچک‌ترین اتفاق این است که در هر لحظه امکان قطعی آن وجود دارد که گوشی شما شارژ نخواهد شد و به‌صورت مداوم قطع و وصل می‌شود که این خود آسیب جدی به دستگاه وارد می‌کند. همین‌طور گرمای بیش از حدی که به دستگاه وارد می‌شود که از اتصال شارژر به دستگاه ایجاد می‌شود که باعث خرابی قطعات آن می‌شود.
کلام آخر
با وضعیت فعلی دنیا و افزایش قیمت ارز در ایران و گرانی بیش از حد وسایل الکتریکی، توجه زیادی برای اصل بودن لوازم جانبی باید بشود تا بتوانیم از لوازم الکتریکی خود محافظت کنیم. در راستای استفاده راحت مشتریان تکیز از لوازم جانبی اورجینال و باکیفیت که داری استاندارد اپل (MFI certified) می‌باشد شرکت تکیز اقدام به ارائه محصولات برند inoben در زمینه کابل شارژ و پاوربانک کرده که همگی دارای استاندارد فوق می‌باشند. در صورت نیاز در صفحه‌ی ثبت درخواست سایت اطلاعات خود را وارد کنید و یا با شماره تماس 02172912 تماس حاصل کنید تا مشاوره رایگان دریافت کنید و در صورت نیاز تکنسین‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن در محل شما حاضر شوند.


 

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به تکیز | تعمیر موبایل در محل مشتری می باشد .